تماس با ما
TEL: + 86-755-89925302
فکس: + 86-755-89929806
پست الکترونیکی: sales@biadicable.com
آدرس: 1-5 طبقه، ساختمان شماره 2، پارک صنعتی Tonglixing، شماره 8 Lanzhu East Road، Pingshan، شنژن، گوانگدونگ
صفحه اصلی > اخبار > محتوای
Cat5e کابلهای اترنت در مقابل کابل های Cat6
Dec 08, 2017

اکثر مردم دوست دارند Cat5e Cat5e اترنت را با Cat6 مقایسه کنند. اما تفاوت اصلی این است که کدام یک بهتر و سریعتر است؟

به طور کلی، این کابل های اترنت بسیار شبیه به ظاهر آنها هستند، اما در برخی از آنها تفاوت هایی وجود دارد. شما همچنین می توانید متن را که روی کابل چاپ شده است نگاه کنید اگر مطمئن نیستید که چه نوع کابل دارید. آیا می دانید چطور آنها عملا بر سرعت شبکه خانگی خود تاثیر می گذارند؟ در اینجا ویژگی های اصلی Cat5e و Cat6 است.


Cat5e: سریعتر با دخالت کمتر
1(001).jpg2(001).jpg3(001).jpg


کابل کشی رده 5e دارای 3 نوع مختلف، UTP، FTP و SFTP است. ساختار داخلی آنها متفاوت است. این برای حمایت از سرعت "گیگابیت" 1000 مگابیت در ثانیه ساخته شده است. در تئوری، سریعتر از Cat5 است. این همچنین کاهش تداخل را تداخل می کند، تداخل هایی که بعضی اوقات می توانید بین سیم های داخل کابل برقرار کنید. این پیشرفتها به این معنی است که شما به سرعت و سریع سرعت شبکه دسترسی پیدا خواهید کرد.


Cat6: حتی سریع تر، اما واقعا لازم نیست

4(001).jpg5(001).jpg6(001).jpg


کابل های رده 6 دارای 3 نوع هستند: UTP، FTP و SFTP. مرحله بعدی آن از Cat5e است و چند پیشرفت دیگر نیز دارد. این حتی مشخصات سخت تر زمانی که به تداخل می آید، و در برخی موارد قادر به سرعت 10 گیگابایت است. شما احتمالا از این سرعت ها در خانه استفاده نمی کنید و بهبود تداخل اضافی تغییر زیادی در استفاده منظم ایجاد نخواهد کرد، بنابراین شما دقیقا نیازی به عجله و ارتقا به Cat6 نیست. اما اگر شما یک کابل جدید را خریداری می کنید، ممکن است شما نیز از آن استفاده کنید، زیرا این پیشرفت نسبت به سلف خود است.

بنابراین کدام نوع کابل را انتخاب کنید؟

مهم است که توجه داشته باشید سرعت شبکه به سرعت اینترنت شما متفاوت است. حتی اگر همه چیز در شبکه شما از گیگابیت اترنت پشتیبانی کند، احتمالا سرعت 1 گیگابایت بر ثانیه را مشاهده نخواهید کرد. اما انتقال داده ها بسیار سریع تر از سخت افزار های غیر گیگابیت خواهد بود.

اگر انتقال فایل ها بین رایانه ها باشد، با استفاده از سخت افزار سازگار با گیگابیت می توانید همه چیز را سریعتر انجام دهید. به یاد داشته باشید، شما نیاز به بیش از فقط کابل - برای دریافت سرعت های گیگابیت، شما همچنین نیاز به یک گیگابیت سازگار روتر و کارت شبکه های قدرتمند گیگابیت در رایانه های خود.

اگر از سرعت فعلی شبکه خود خوشحال هستید، نیازی نیست که همه چیز را ارتقا دهید. با این حال، اگر شما در حال حاضر سخت افزار با قابلیت گیگابیت، سپس ارتقاء کابل بسیار ارزان است.

به طور خلاصه، اگر شما مقدار زیادی از اطلاعات را در شبکه خود انتقال دهید، ارتقاء کابلهای شما از Cat5 قدیمی ممکن است کمک کند، و این بسیار ارزان است که شما نیز ممکن است آن را امتحان کنید.